- Úvod
- Modelová železnice
- Elektrická lokomotiva 163 022 s osobními vozy Bt ČD TT - MTB
Elektrická lokomotiva 163 022 s osobními vozy Bt ČD TT - MTB
- Novinka

- Kompletní specifikace
- Související zboží1
Elektrická lokomotiva 163 022 s osobními vozy Bt ČD TT - MTBna objednání do týdne7 790 Kč/ ks6 438 Kč bez DPH
Set loko 163-062 a 2x vozu Bt. Vozy vybaveny DCC osvětlením, přiložen konfigurátor USB.
Elektrická lokomotiva řady 163 (E499.3) byla vyráběná v několika seriích ve Škoda Plzeň 1984-92 v počtu 120ks+60ks upravené řady 162. Vznikla vypuštěním střídavé části z lokomotivy 363. Lokomotiva o výkonu 4 000 kW a vybavená tyristorovou regulací je určena pro vozbu vlaků na tratích ss napětí 3000 V, jako náhrada za řady 140 a 141. Po rozdělení v roce 1992 se stroje u ČD univerzálně používají pro nákladní i osobní vlaky, u ŽSR slouží jen v osobní přepravě. Později přistoupily ČD k rekonstrukci řad 162 na vyšší rychlosti či ČD -cargo k modifikaci na dvousystemové řady 363.5.



| Délka | 140 mm |
| Hmotnost | 225 g |
| Min. poloměr oblouku | 280 mm |
| Osvětlení | bílá/červená |
| Digital | plux16 |
| Zvuk | ne |
| Počet hnaných náprav | 4 |
| Počet bandáž. náprav | 0 |
| Spřáhlo | NEM šachta |

